رفیولر

از دیگر نوآوریهای گروه صنعتی وزین ساخت رفیولر یا همان واحدهای سوخت رسان فرودگاهی با ظرفیت ۴۵۰۰۰ لیتر بود، که درسال ۱۳۸۰ برای اولین بار در کشور و در منطقه خاورمیانه اجرا شد.

با تلاش مسئولانه و بی وقفه مدیران، کارشناسان و کارگران زحمتکش و با دانش فنی این مجموعه هم اینک فن آوری پیچیده ساخت واحدهای سوخت رسان فرودگاهی در کشور ملی و محلی شده و این واحدها در ظرفیت های مختلف از ۳۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ لیتر برای سوخت رسانی به انواع هواپیما و هلی کوپتر تولید می گردد.

مخازن رفیولر ها از جنس آلومینیوم و یا فولاد ضد زنگ بوده و در ظرفیتهای از ۵۰۰۰ تا ۴۵۰۰۰ لیتر ساخته می شوند. این مخازن مجهز به دریچه های بازدید، شیرهای پنوماتیک فشار و خلأ، نشانگر موجودی سوخت، حسگر پنوماتیک کنترل پر شدن مخزن، امکانات فلاش و اتصالات بارگیری تحت سیستم بسته هستند.

جهت جداسازی ذرات جامد تا کمتر از ۰/۵ میکرون و ذرات احتمالی آب همراه با سوخت، بسته به نوع سوخت تحویلی، از فیلترهای مانیتور و یا دو مرحله ای مخصوص سوختهای هوایی استفاده می گردد.

فیلترها مجهز به اختلاف فشارسنج، شیر اطمینان، خارج کننده هوا و شیرهای نمونه گیری می باشند و امکان رؤیت وضعیت ظاهری نمونه سوخت عبوری از فیلتر در سیلندر شیشه ای سیستم بسته نمونه گیری وجود دارد.

به منظور اندازه گیری حجم سوخت تحویلی، از یک دستگاه میتر مجهز به شماره انداز دیجیتال با قابلیتهایی همچون پیش تنظیم حجم سوخت تحویلی و نمایش میزان سوخت عبوری لحظه ای استفاده می شود. کنترل فشار سوخت تحویلی به هواپیما با استفاده از فشارشکن کاپلینگ و نیز سیستم مضاعف شیر کنترل فشار مجهز به فشارسنج ونچوری صورت می پذیرد.

لوله جمع کنها از تجهیزات هیدرولیکی بهره می گیرندو ابزارهای کنترلی، حسگرها و شیرهای پنوماتیک علاوه بر ایجاد سهولت در به کارگیری واحد، ایمنی لازم را به وسیله سیستمهایی همچون کنترولر ددمن، قفل کننده چرخها در زمان بارگیری و سوختگیری هواپیما و نیز خاموش کننده موتور در شرایط اضطراری فراهم می سازند. رفیولر ها همچنین در مواقع مورد نیاز قادر به تخلیه سوخت هواپیما بوده و در شرایط خاص قادرند بدون استفاده از پمپ جانبی و با استفاده از پمپ خودشان بارگیری نمایند. مدل کامیون آنها نیز به درخواست متقاضی و با لحاظ نمودن ظرفیت و توان عملیاتی تعیین خواهد شد.

گوشه ای از امکانات موجود در رفیولر های ما:

کاربرد

   سوختگیری هواپیماهای پهن پیکر و بدنه متوسط

ظرفیت مخزن

   ۴۵۰۰۰ لیتر

جنس مخزن و لوله ها

   آلومینیوم

دبی سوخت تحویلی به هواپیما

  

به وسیله یک کاپلینگ:                  ۱۲۰۰L/Min

 

به وسیله دو کاپلینگ کابین:            ۲۴۰۰L/Min 

 

به وسیله دو کاپلینگ سکو:             ۳۰۰۰L/Min

 

دبی کشیدن سوخت از هواپیما:         ۴۰۰L/Min

 

دبی بارگیری:                         ۴۵۰۰L/Min

مجهز به 

پمپ سانتیریفیوژ، فیلتر مانیتور یا دو مرحله ای (بسته به نوع سوخت تحویلی)، شیر کنترل فشار، میتر، تجهیزات بارگیری تحت سیستم بسته، کاپلینگهای سوخترسانی از زیر بال، ددمن، تجهیزات هیدرولیک، سیستم بسته نمونه گیری، سیستم اینترلاک، حسگر پر شدن مخزن، خاموش کننده اضطراری موتور و دیگر ادوات ایمنی و تجهیزات کنترلی مصرح در آخرین ویرایش استانداردهای مرتبط

دیگر کاربردها

   بارگیری واحد به وسیله پمپ آن و کشیدن سوخت از هواپیما 

 

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت وزین پرشیا، تولید کننده انواع کاربریهای کامیونها و تجهیزات حمل و نقل سوخت و کالا میباشد 2009-2015

Web Design by Parsian CMS, Web Hosting by Parsian Networks 2004-2015 طراحی وب با استفاده از مدیریت محتوا شبکه پارسیان, دامنه و هاستینگ توسط شبکه پارسیان 2004-2015